Foreningerne Nordens Forbund

Snaregade 10A
1205 København K
Danmark

E-post: info@fnfnorden.org


Administrationen

Henrik Wilén

Forbundssekretær
henrik@fnfnorden.org
+45 53 63 95 92

Fredrik Jakobsen

Økonomichef
fredrik@fnfnorden.org
+46 (0)762 345 414

Susanne Farre

Økonomimedarbejder
susanne@fnfnorden.org
+45 53 62 30 68

Jacob Mellåker

Informatør
jacob@fnfnorden.org
+45 52 30 42 80


Norden i Skolen

Thomas Henriksen

Programchef Norden i Skolen
thomas@fnfnorden.org
+45 26 11 62 67

Sofia Asplund

Medarbejder
sofia@fnfnorden.org
+45 30 26 03 70


Nordjobb / Nordisk Jobstart+

Fredrik Jakobsen

Programchef
fredrik@fnfnorden.org
+46 (0)762 345 414

Ellica Brindstedt

Projektkoordinator Sverige
ellica@fnfnorden.org
+46 (0)735 217 910

Morten Fabricius Meyer

Projektleder Nordisk Jobstart+
morten@fnfnorden.org
+45 53 37 52 23

Annie Stenberg

Projektleder Norge
annie@fnfnorden.org
+45 53 62 01 65

Bo Nylander

Projektleder Sverige, Grønland, Færøerne
bo@fnfnorden.org
+45 53 62 30 66


FNUF / Nordiske forfatterbesøg

Jonas Roelsgaard

Koordinator / Projektleder
jonas@fnfnorden.org
+45 51 41 14 81


Nordisk litteraturuge

Anna berg

Medarbejder
anbe@fnfnorden.org
+45 50 30 39 92